Eğitim Sistemiİlköğretim I. Kademe Sınıfları
 
Deha’nın eğitim felsefesi: “Her çocuğun içinde potansiyel bir deha vardır” düşüncesi ile hareket eden Deha Koleji, akademik başarıyı yakalarken çocukların sosyal-duygusal gelişimlerini de beslemekte, özgüveni gelişmiş, potansiyellerini en üst seviyede kullanan mutlu bireyler yetiştirmektedir. Deha Koleji ‘Butik Okul’ anlayışıyla her çocuğun bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurmakta öğrencilerin birebir tanınmasına ve ihtiyaçlarına zamanında ve doğru cevap verilmesine olanak sağlamaktadır. Deha Çocukları yaşayarak, yerinde görüp deneyimleyerek, bilimsel, tutarlı ve güvenilir bilgiye ulaşmakta, öğrenme sürecine aktif olarak katılım sağlamaktadır.
 
 
 
 
Hazırlık Sınıfları
 
Hazırlık sınıfımız olarak ilk hedefimiz öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını doğru bir şekilde tamamlamalarını sağlamak ve onları ilköğretim sürecine hazırlamaktır. Hazırlık sınıfı olarak nitelendirdiğimiz bu yaş grubu, kitap ve kalem kullanma, çizgileri doğru yönde çizme, satır aralıklarını kullanabilme, kavramlar ve matematik becerileri kazanmaktadır. Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları çocuğu ilköğretime hazırladığı gibi kavram gelişimine de yardımcı olur. El-göz koordinasyonu ile ilgili becerisini geliştirecek çizgi çalışmaları, nesneler  ve  rakamlar  arasındaki ilişkileri  kavrama için eşleştirme çalışmaları  yaptırılmaktadır. 6 yaş sınıfımızdaki Akıllı Tahta sistemi ile okuma-yazma hazırlık çalışmaları desteklenmektedir. Ayrıca ikinci dönem kılavuz çizgili el yazısı defterlerinde el yazısı çalışmalarına başlanmakta ve ilköğretime başlama sürecinde öğrencilerimiz avantajlı bir gelişim düzeyine getirilmektedir.
 
 
 
 
Ana Sınıfları
 
Deha Bilim Sanat Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2002 yılında kurulmuş, 2015 yılında Deha Bilim Sanat Okulları Küçük Çamlıca Kampüsüne taşınmıştır. Okul öncesi eğitim alanında deneyimli pedagojik formasyona sahip, uzman eğitim kadrosu ile 2–6 yaş grubu çocuklarına tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak hizmet vermektedir.
2-6 yaş grubu çocuklarının tüm gizil güçlerini açığa çıkararak potansiyellerinin en üst noktasına kadar gelişimlerini sürdürmelerine olanak sağlanmaktadır.
 
 
 
 
Oyun Grubu Sınıfları
 
Oyun çocuğun duygularını, iç dünyasını yansıttığı en önemli araçtır. Çocuğun gerçek dünya ile hayal dünyası arasında kurduğu bir köprüdür. Öğrenme sürecinde attığı ilk adımları oyun yoluyla öğrenir. Sosyal, bilişsel zihinsel, motor ve dil gelişimlerini, yeni keşifler yapmayı ve öğrenmeyi önce oyun yoluyla öğrenir. Okulumuzun en küçük grubu olan «oyun grubu» sınıfımız küçük yaş grupları için özel olarak tasarlanmıştır. Bahçelerimizdeki ve sınıflarımızdaki oyun alanlarında ince ve kaba motor gelişimlerini gerçekleştirebilecekleri oyun parkları bulunmaktadır. Yaşlarına uygun eğitim programları, materyalleri ve eğitsel oyuncaklarıyla güvenli ve sıcak bir ortamda haftanın üç yada beş günü maksimum üç saati içine alan yemeksiz bir program olarak uygulanmaktadır.
 
 
 
Yabancı Dil Eğitimi
 
Deha Kolejinde İngilizce yabancı bir dil olarak görülmemektedir. İngilizce öğretiminin amacı; İngilizce'yi ana dilleri kadar iyi kullanabilmelerini, kendilerini başka bir dille ifade edebilmelerini yaratıcı ve eleştirel düşünebilmelerini, mümkün kılmaktır. Deha Kolejinde İngilizce dersleri, öğrenci merkezli, aktif katılıma olanak sağlayan bir yapıda sürdürülmektedir. Her öğrencinin seviyesi ve ihtiyaçları göz önünde tutularak program hazırlanmakta ve her öğrenci hedeflenen düzeye ulaşmaktadır.
 
 
 
II. YABANCI DİL
 
Deha Koleji olarak öğrencilerimiz 1. yabancı dil olan İngilizcenin yanında 3. sınıftan itibaren seçmeli olarak ikinci yabancı dili öğrenmektedir.